Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwa brakujące połączenia lokalne z DK91 w Częstochowie jeszcze w tym roku – zapowiada Miejski Zarząd Dróg

Facebook Twitter

Dwa brakujące połączenia lokalne z al. Wojska Polskiego powstaną jeszcze w tym roku, przekazał kierowcom Miejski Zarząd Dróg. Chodzi o wjazd i wyjazd przy ul. Sieroszewskiego oraz zjazd w ul. Rakowską, dla jadących DK91 przez Częstochowę w kierunku południowym.

połączenia lokalne z DK91 w Częstochowie j
fot.mat.prasowe

Brakujące połączenia lokalne z DK91 w Częstochowie jeszcze w tym roku

Maciej Hasik: W ramach jednego zadania inwestycyjnego wybudowane zostaną dwa brakujące połączenia lokalne. Prace te musiały zostać wyodrębnione z kontraktu zasadniczego przebudowy Alei Wojska Polskiego. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca, przeprowadzi inwestycję za nieco ponad 1 milion 400 tysięcy złotych. Roboty zostaną sfinalizowane najpóźniej z końcem tego roku.

Te prace zatem jeszcze w tym roku uzupełnią otwartą po przebudowie al. Wojska Polskiego. Jak mówi Maciej Hasik, rzecznik w MZD, zapowiadana budowa raczej nie skomplikuje ruchu na głównym odcinku DK91:

Maciej Hasik: Finalizowania są procedury poprzedzające podpisanie umowy na realizację baz. Zakres zadania sprowadza się przede wszystkim do robót budowlanych na styku wspomnianych połączeń z Nową Aleją Wojska Polskiego wraz z uzupełnieniem brakującej infrastruktury i oznakowania oraz reorganizacją zieleni i uporządkowaniem terenu. Realizacja nie powinna wiązać się z większymi utrudnieniami w ruchu głównym, poza niedogodnościami lokalnymi. O wszelkich potencjalnych zmianach organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

Cała procedura związana z inwestycją już ruszyła, wraz z rozpoczęciem zadania będzie wiadomo czy konieczne okażą się lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj