Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dużo pytań o nowy system opłat za wywóz śmieci

Facebook Twitter

W Radiu Jura ponownie wraca temat zmiany systemu naliczania opłat za wywóz śmieci w blokach i kamienicach- to sprawa, która od dobrych kilku tygodni wywołuje sporo emocji.

W tym temacie cały czas odbieramy też telefony od naszych słuchaczy:

Dzień dobry. Ja chciałem się dowiedzieć, może by coś Państwo powiedzieli na temat opłat za wywóz nieczystości, bo składali apelację czy unieważnienie i nie wiadomo jak to się skończyło. 

O odpowiedź zapytaliśmy w Centrum Usług Komunalnych. Jak mówi Łukasz Kot, w sprawie nowego sposobu naliczania opłat za wywóz odpadów według zużycia wody, nic się nie zmieniło:

Ten system został dlatego wdrożony, ponieważ około 15-20% osób zaniżało swoją opłatę, zaniżało także deklarację, w związku z czym my wszyscy płaciliśmy za te osoby, które unikały płacenia. Pierwsze tygodnie funkcjonowania nowej uchwały, nowego sposobu wskazują, że był to bardzo dobry ruch.Wykryliśmy dosyć dużą szarą strefę. Natomiast tak jak z każdą uchwałą, z każdym prawem będziemy na bieżąco obserwować jej działanie. Nie wykluczamy w przyszłości lekkich zmian kolejnych w funkcjonowaniu systemu odpadów w Częstochowie. Natomiast pierwszym celem jest to, żeby osoby, przez które płacimy więcej, ponieważ nie płacą, wyłapać i dzięki temu wpłynąć na zbilansowanie się systemu. 

– komentuje Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych. Jak podkreślają miejscy radni, którzy głosowali za tą uchwałą „oszczędzanie wody wpłynie jednocześnie na obniżenie opłaty za odbiór śmieci”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj