Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dużo ogólnodostępny zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach ferii w mieście

Facebook Twitter

Jak co roku w Częstochowie przygotowana została długa lista atrakcji, które umilają dzieciakom Ferie w Mieście.

Zimowa przerwa od nauki pozwala znaleźć czas na zajęcia sportowe, wizyty w kinie, wycieczki, warsztaty, basen czy łyżwy.

Marcin Dobrzański: Szkoły będą organizować zajęcia świetlicowe na zasadzie drzwi otwartych, tz. półkolonii oraz jednodniowe wycieczki. Stowarzyszenia oraz fundacje skupiły się na różnego rodzaju wyjściach na terenie miasta, wycieczkach autokarowych, wycieczkach turystyczno – krajoznawczych i będą to raczej tereny Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Jak co roku, bardzo bogatą ofertę przygotował regionalny oddział PTTK: wycieczki, marsze, spacery, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Kluby sportowe zorganizują ogólnodostępne zajęcia treningowe oraz turnieje w takich dyscyplinach jak tenis, rugby, badminton czy piłka nożna.

W organizację czasu dzieci i młodzieży włączają się różne placówki kulturalne, edukacyjne i sportowe. Atrakcje dofinansowano jak zwykle z kasy miasta, mówi Marcin Dobrzański z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu w magistracie. Przed dziećmi jeszcze tydzień lokalnych atrakcji:

Marcin Dobrzański: Przez te dwa tygodnie ferii sporo będzie się działo. Zainteresowani z pewnością znajdą coś dla siebie i czas wolny od nauki spędzą w aktywny sposób. Wszystkie zajęcia są ogólnodostępne, należy wcześniej jedynie skontaktować się z organizatorem by dopełnić formalności. Informacje dotyczące wydarzeń w trakcie ferii, będzie można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta, klikając w podwieszony baner o tytule „Ferie w mieście 2023” jak również bezpośrednio u organizatorów tego typu wypoczynku.

Uczniowie, którzy nie wyjeżdżają na zimowiska poza Częstochowę mogą skorzystać ze specjalnych programów w instytucjach kultury, dodatkowych pokazów i treningów w klubach sportowych czy półkolonii lub atrakcji w Parku Wodnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj