Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Duże zmiany i remonty w wojewódzkiej lecznicy na Parkitce. Efekty na koniec roku

Facebook Twitter

7-milionowe wsparcie od rządu otrzymał Szpital na Parkitce na modernizację oddziałów. Remont w wojewódzkiej placówce ma przejść oddział gastroenterologii ogólnej i onkologicznej z pododdziałem chorób wewnętrznych.

Prace mają rozpocząć się już w lipcu, na odnowione sale czeka kupiony sprzęt. Wiadomo że inwestycja potrwa do końca listopada:

Oddział będzie miał całkowicie nową funkcjonalność. Pracownie, które na co dzień są wykorzystywane, a w tej chwili są w innych częściach szpitala, będą w jednym miejscu zlokalizowane, przy oddziale. W związku z tym będzie łatwiej personelowi diagnozować i wykonywać zabiegi, bo nie będzie trzeba wędrować po całym szpitalu. Nie będzie trzeba wozić pacjentów do diagnostyki gastroenterologicznej i do zabiegów.

Jak nas informuje Zbigniew Bajkowski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, wyposażenie dla personelu i chorych już jest gotowy. Prace są tez zaawansowane w innych częściach placówki. Zmiany dostrzeżemy na koniec roku:

Sprzęt na Oddziale Gastroenterologii został wymieniony na całkowicie nowy. To był spory wydatek. W związku z tym, jeżeli zostanie otwarty nowy oddział – taka sytuacja będzie miała w grudniu, będziemy otwierali jednocześnie nowy blok operacyjny, który budujemy już od ponad roku, oddział chirurgii onkologicznej, który budujemy jednocześnie, oddział wybudzeniowy i oddział gastroenterologiczny. Takie zabiegowe serce szpitala.

Po wspomnianych pracach modernizacyjnych, lecznicy pozostanie do wyremontowania jeszcze stary blok operacyjny. To też pilna potrzeba szpitala:

To też będziemy starali się zrobić. Mniej więcej chciałbym to zacząć robić od połowy przyszłego roku. To powinno potrwać z rok, więc zakładam, że w połowie 2023 cały 9-salowy blok operacyjny w naszym szpitalu na Parkitce będzie nowoczesny i na najbliższe 15 lat będzie mógł spokojnie pracować

– zapowiada dyrektor wojewódzkiego szpitala z Parkitki – Zbigniew Bajkowski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj