Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Duże zainteresowanie w częstochowskich bibliotekach

Facebook Twitter

Planujemy powoli wakacje, a nieodłącznym elementem odpoczynku i urlopu jest książka. Stąd liczne odwiedziny wypożyczających w częstochowskich filiach Biblioteki Publicznej. Widać to po ponownym uruchomieniu wypożyczalni 5 maja.

Przez cały okres zamknięcia pracownicy byli zasypywani wiadomościami i telefonami:

Cieszą nas takie telefony, bo to miło, że ludzie czytają, natomiast przykro nam było, że niestety nie mamy żadnego konkretnego terminu – miesiąc temu nie byliśmy w stanie powiedzieć naszym czytelnikom i czytelniczkom, kiedy będzie ta data, kiedy będą mogli znów nas odwiedzić. Był taki moment, kiedy telefony się urywały.

Jak mówi Sylwia Góra, teraz nic nie stoi już na przeszkodzie by odwiedzić pobliską bibliotekę i poszukać dla siebie lektury. Nadal obowiązuje podwyższony rygor sanitarny, a książki leżakują między kolejnymi wypożyczeniami. Bibliotekarze też nie chcą już lockdownów:

Przez cały okres zamknięcia było dużo wiadomości, zarówno na facebooku, na Instagramie od czytelników, ale też bezpośrednich telefonów. Żywimy nadzieję, że to było już ostatnie takie długie zamknięcie, że teraz ruszamy do przodu i będziemy dla Państwa otwarci

– do czytania i odwiedzania częstochowskich filii biblioteki zachęca Sylwia Góra.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2021