Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Duże zainteresowanie mikropożyczkami w Częstochowie

Facebook Twitter

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o pomoc oferowaną przez Powiatowy Urząd Pracy. Wnioski mogą składać właściciele firm z Częstochowy i powiatu. Łącznie złożono już 9 tys. wniosków. Chodzi o wsparcie w wysokości do 5000 zł.

Taka pomoc dotarła już do ponad 2 tys. mikroprzedsiębiorców, w tym także do samozatrudnionych. Łączna kwota wydatkowanych na ten cel środków wyniosła już prawie 9,5 mln zł. A nabór cały czas trwa. Wszystkie dokumenty, tj. wniosek wraz z umową i formularzem zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Pracy w Częstochowie. Można je składać za pośrednictwem platformy www.praca.gov.pl, elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub drogą pocztową. Częstochowski pośredniak z ul. Szymanowskiego przypomina, że te pożyczki, zgodnie z zapisami ustawy, są umarzane pod warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej przez okres trzech miesięcy od daty podpisania umowy i otrzymania wsparcia. Niezbędne jest też złożenie stosownego wniosku o umorzenie.

NABÓR TRWA

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie przypomina, że wciąż trwa nabór wniosków o udzielenie wsparcia w ramach niskoprocentowych pożyczek. Wszystkie dokumenty (wniosek wraz z umową i formularzem informacji) zamieszczono na stronie urzędu pracy:

DOKUMENTY

Komplet wymaganych dokumentów można składać za pośrednictwem platformy www.praca.gov.pl, elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub drogą pocztową na adres:
– Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie, ul. Szymanowskiego 15, 42-217 Częstochowa.
– Gminne Centrum Pracy w Koniecpolu, ul. Rzeczna 29, 42-230 Koniecpol.

Istnieje również możliwość wrzucenia wniosku do specjalnych urn zlokalizowanych w siedzibie urzędu pracy w Częstochowie oraz w Gminnym Centrum Pracy w Koniecpolu.

ŚRODKI NA KONCIE

Ogromne zainteresowanie mikropożyczkami spowodowało, że Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie stara się w jak najkrótszym czasie rozpatrywać wnioski i bez zbędnej zwłoki wypłacać środki wszystkim zainteresowanym. Dlatego nie odsyła podpisywanych umów dotyczących mikropożyczek, co tylko wydłużyłoby proces przekazywania pomocy finansowej. O otrzymaniu mikropożyczki świadczy pojawienie się środków na koncie zainteresowanego.

UMORZENIE

Powiatowy Urząd Pracy przypomina, że niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców, zgodnie z zapisami ustawy, są umarzane pod warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej przez okres trzech miesięcy od daty podpisania umowy i otrzymania wsparcia. Niezbędne jest też złożenie stosownego wniosku o umorzenie.

PISALIŚMY TEŻ O TYM TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj