Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Duże utrudnienia i objazdy w związku z niewybuchem na DK46. Zmiany w MPK

Facebook Twitter

Na placu budowy DK46 w Gnaszynie od poniedziałku (29.08) dodatkowe utrudnienia. Po tym jak koparka podczas pracy wykopała niewybuch z czasów II wojny światowej, zdecydowano o zamknięciu przejazdu w obu kierunkach ulicą Przejazdową, na wysokości skrzyżowania z ul. Energetyków. Ruch się spiętrza.

fot. materiał prasowy MZD

Ze względów bezpieczeństwa na czas nieokreślony zamknięty został odcinek ulic Głównej i Przejazdowej od ul. Św. Jadwigi do węzła Częstochowa – Blachownia w Wyrazowie.

Ruch jest utrudniony, bo policja kieruje na objazdy, szczególnie że to kierunek do wylotówki na Opole

– ostrzega zmotoryzowanych rzecznik zarządu dróg – Maciej Hasik.

Maciej Hasik: Ruchem kieruje policja, sytuacja wymaga poruszania się objazdami. Niedogodności związane z zamknięciem mogą występować do wtorku włącznie. Jednocześnie z informacji uzyskanych z Wydziału Kryzysowego Urzędu Miasta wynika, że nie wystąpiła konieczność ewakuacji okolicznych mieszkańców.

Zamknięcie części drogi krajowej nr 46 to też utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Linia nr 22 została skrócona do szpitala przy ul. Św. Barbary, a 21 jeździ objazdem ulicami św. Barbary w Zaciszańską, dalej Matejki, Konwaliową do ul. Busolowej. Asp. Daniel Zych z częstochowskiej policji potwierdza, że czekamy nadal na usunięcie niewybuchu przez jednostkę saperów z Gliwic.

Asp. Daniel Zych: Czekamy na grupę saperską, to jest jedna na całe województwo.

Nadal pocisk nie został usunięty, a policja przypomina, że ruch jest utrudniony:

Asp. Daniel Zych: Koparka podczas wykonywania prac naziemnych wykopała uzbrojony pocisk artyleryjski wraz z zapalnikiem o długości 35 cm z czasów II Wojny Światowej. Policja zorganizowała objazdy od skrzyżowania z ul. Św. Jadwigi do węzła w Wyrazowie, przez autostradę A1. Utrudnienia potrwają do momentu usunięcia pocisku

– informował asp. Daniel Zych z Miejskiej Komendy Policji w Częstochowie. Prawdopodobnie dziś (30.08.) niewybuch zostanie usunięty przez specjalistów-saperów z Gliwic.

Zachowajcie na drodze ostrożność, lepiej ominąć rejon znaleziska

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023