Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Duże trampoliny ogrodowe – ranking 2021 [MATERIAŁ PARTNERA]

Facebook Twitter

Planujesz zakup dużej trampoliny ogrodowej? Zastanawiasz, jaką trampolinę wybrać dla całej rodziny – nie tylko dla dzieci? Sprawdź nasz ranking trampolin 2021! Nie musisz tracić czasu na poszukiwania. Pomożemy Ci znaleźć solidny sprzęt w przystępnej cenie.

Czym różnią się od siebie dostępne na rynku trampoliny ogrodowe?

Dostępne na rynku trampoliny ogrodowe różnią się przede wszystkim rozmiarem, czyli powierzchnią do skakania. W zależności od rozmiaru i zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, inne będzie także dopuszczalne obciążenie. Parametr ten mówi o maksymalnej, łącznej wadze osób, które jednocześnie korzystają z urządzenia. W przypadku zbyt dużego obciążenia trampoliny może dojść do uszkodzenia stelaża lub sprężyn, co grozi poważnymi kontuzjami. Oglądając dostępne w sklepach trampoliny ogrodowe, na pewno zauważysz także różnice w wyposażeniu (chodzi o elementy do trampoliny znajdujące się w zestawie). Trampolina ogrodowa może posiadać w komplecie m.in. siatkę ochronną wewnętrzną lub zewnętrzną, drabinkę, pokrowiec czy akcesoria montażowe. Do wyboru pozostają rozwiązania różnych producentów i marek. Wszystkie wyżej wymienione elementy wpływają na cenę danego batutu.

Trampoliny ogrodowe różnią się nie tylko rozmiarem

Jakie są rozmiary trampolin ogrodowych?

Rozmiary trampolin określane są przez powierzchnię do skakania, która najczęściej ma kształt okręgu o średnicy 244, 252, 312, 366, 374, 404, 435 lub 457 cm. Dlaczego akurat takie wymiary, a nie okrągłe 3 czy 4 m? Bo trampoliny ogrodowe pierwotnie projektowane były w USA, gdzie jednostką miary jest stopa (ft). I tak 10 stóp (10 ft) to 312 cm, a 8 stóp (8 ft) to 252 cm. Duże trampoliny ogrodowe to te o średnicy 3-4 m. Umożliwiają one swobodne akrobacje, efektywny trening i świetną zabawę nastolatkom i dorosłym. Mniejsze modele powinny w pełni sprostać oczekiwaniom najmłodszych użytkowników. Wybierając idealny rozmiar trampoliny, należy wziąć pod uwagę nie tylko potrzeby domowników, ale również dostępną ilość miejsca w ogrodzie. Batut nie powinien stać ani w pełnym słońcu, ani bezpośrednio pod drzewem lub niskim dachem.

Jaką trampolinę wybrać? Poznaj zwycięzcę rankingu trampolin 2021!

Oto nasz numer 1 w rankingu trampolin 2021 – duża trampolina ogrodowa o średnicy 312 cm polskiej marki DOLLO SPORT. Model ten posiada mocną, wewnętrzną siatkę ochronną o wysokości 180 cm, dodatkowo wzmacnianą, stabilną, trójnożną konstrukcję, zamykane wejście oraz hartowane sprężyny (54 szt.). Słupki konstrukcyjne (6 szt.) pokrywa gruba warstwa pianki. Materiały użyte do produkcji zostały przetestowane pod kątem odporności na niskie i wysokie temperatury, wilgoć oraz promieniowanie UV. Wszystko to wpływa na maksymalne bezpieczeństwo zabawy i długą żywotność urządzenia. Aspekt bezpieczeństwa dodatkowo potwierdza niemiecki certyfikat TUV GS. W zestawie znajdują się niezbędne elementy do trampoliny: mata z PP, siatka ochronna, bezpieczna drabinka oraz wszystkie akcesoria montażowe. Tę trampolinę ogrodową możesz kupić bezpośrednio u producenta – w Dollo (do wyboru pozostają także inne rozmiary trampoliny – https://dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/trampoliny_i_akcesoria.html.

Trampolina ogrodowa DOLLO SPORT o śr. 312 cm

Na co zwrócić uwagę, kupując trampolinę ogrodową?

Warto pamiętać, że najtańsze trampoliny nie muszą oznaczać słabej jakości. I przeciwnie – najdroższe urządzenie niekoniecznie zaoferuje Ci coś więcej niż… znaną markę. Priorytetem powinno być zawsze bezpieczeństwo urządzenia. W końcu korzystają z niego przede wszystkim dzieci. Upewnij się, że wybrany produkt spełnia normy europejskie i posiada certyfikat bezpieczeństwa. Zwróć uwagę na sposób zabezpieczenia stelaża, sprężyn i drabinki. Elementy te muszą być bezpieczne oraz odporne na korozję i uszkodzenia. Zapytaj sprzedawcę o gwarancję, która sporo mówi o jakości i trwałości batutu. Ochrona powinna wynosić co najmniej 2 lata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj