Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Duża zbiórka pomocy rzeczowej dla ośrodka Ufność w Częstochowie

Facebook Twitter

To była bardzo przydatna zbiórka, a jej efekty przerosły oczekiwania. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego zorganizował zbiórkę darów dla małych wychowanków Stowarzyszenia „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie".

O jej efektach mówi Ewa Teperska, wicedyrektor szkoły:

Ewa Teperska: Wszystkie rzeczy przekazaliśmy do ośrodka. Rzeczy tych był ogrom, przeróżne artykuły w bardzo dużej ilości i to już będzie świadczyło chyba o zasięgu tej zbiórki, że włączyło się w nią 36 placówek edukacyjnych z Częstochowy i okolicznych powiatów, 4 fundacje i stowarzyszenia oraz 11 różnych firm i przedsiębiorstw. Myślę, że to są takie liczby, które mogą napawać optymizmem, a mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się ten zasięg jeszcze zwiększyć i ta nasza zbiórka będzie miała jeszcze większy odzew i po prostu uda nam się zrobić jeszcze więcej.

W akcję zaangażowało się wiele szkół i firm, aby pomóc porzuconym, chorym dzieciom w wieku do 4 lat, które przebywają w ośrodku „Ufność”.

Ewa Teperska: Nasza akcja dla Stowarzyszenia „Z ufnością w trzecie tysiąclecie” skierowana była właściwie do takich najmniejszych dzieciaczków w wieku do czterech lat, które tak naprawdę same sobie nie pomogą i same jeszcze o siebie zawalczyć nie mogą. Zbieraliśmy w tej akcji artykuły pielęgnacyjne, zbieraliśmy zupki, soczki, kaszki, wszelkiego rodzaju zabawki, również ubranka się pojawiały. Przede wszystkim takie artykuły codziennej pierwszej potrzeby typu pampersy, chusteczki nawilżane. To, co naprawdę jest w takiej codziennej egzystencji ośrodka niezbędne.

– dodaje Ewa Teperska, wicedyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie. Placówka dzięki temu będzie mogła zapewnić podopiecznym lepszą opiekę:

Magdalena Balcerek-Motyl: Takie akcje dokładają taką cegiełkę w postaci tego, że dzieciaki mogą mieć nie tylko właśnie picie, jedzenie czy środki takie najbardziej potrzebne, ale za te właśnie zaoszczędzone pieniądze, że nie będziemy już musieli tego kupić, możemy kupić nowe łóżeczko, materacyk przeciw odleżynowy czy nawet pomalować ściany. Przyjmujemy wyłącznie dzieci z obciążeniami zdrowotnymi. Taka nasza specjalizacja, bo jest to zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy. Dzieciaki już w sumie od pierwszych dni, kiedy są na własnym oddechu, mogą do nas trafić.

– ocenia akcję Magdalena Balcerek-Motyl wiceprezes Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego, które prowadzi ośrodek „Ufność”.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024