Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Duża ilość wiosennych inwestycji drogowych

Facebook Twitter

Wiosna zbliża się szybko, świadczą o tym drogowe plany inwestycyjne miasta. Ciągle przybywa kolejnych. Wiele będzie się działo w kwestii modernizacji, remontów i przebudowy kilku odcinków dróg.

Pierwsza ważna inwestycja czeka nas na Bugaju. Miasto chce zbudować tutaj bezkolizyjne skrzyżowanie z linią kolejową oraz część połączenia komunikacyjnego, które dzisiaj blokuje DK-1. Wcześniej jednak jest potrzebne porozumienie, które zarząd dróg negocjuje aktualnie z PKP.

Wkrótce ma rozpocząć się budowa mostu na Kucelince w obrębie ul. Legionów. Będzie kosztować ok. 4,8 mln zł. Dzisiejsza przeprawa o małej nośności została zawężona i jest to most bardzo potrzebny dla usprawnienia ruchu w tym rejonie.

Wśród planowanych drogowych przedsięwzięć jest też budowa ul. Kamińskiego za blisko półtora miliona złotych, czy modernizacja nawierzchni na ul. Bohaterów Katynia, przynajmniej na fragmencie od ul. Rakowskiej do ul. Zesłańców Sybiru. Będzie kosztować ok. 700 tys. zł. Drogowcy chcą też przystąpić do budowy nawierzchni ul. Wilgowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022