StartWiadomość dnia Wiadomości

Drugi wakacyjny weekend i niestety znów tragiczny w skutkach wypadek

Kierowca seata był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia częstochowska policja.

Od 1 stycznia do 15 czerwca 2017 roku na drogach Częstochowy i powiatu częstochowskiego zginęły 4 osoby, a 298 osób zostało rannych. W analogicznym okresie bieżącego roku, na tym terenie, odnotowano 16 wypadków śmiertelnych, a 291 osób zostało rannych.

APEL DO KIEROWCÓW I PIESZYCH

Śmierć, kalectwo, cierpienie, nieszczęście poszkodowanego i dramat jego rodziny – tym niejednokrotnie kończy się bezmyślność na drodze! Piesi pojawiają się na drogach prawie tak często jak samochody – różnica polega na tym, że wobec rozpędzonych maszyn są całkowicie bezbronni. Apelujemy do wszystkich kierowców i pieszych: Przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego!

PIESI: nie lekceważcie obowiązku poruszania się lewą stroną drogi, używajcie elementów odblaskowych. Pamiętajcie, że ubrany na czarno człowiek poruszając się po zmroku „zlewa” się z otoczeniem i jest praktycznie niewidoczny dla prowadzących samochody.

ROWERZYŚCI: poruszajcie się na sprawnych oświetlonych rowerach i zawsze na trzeźwo.

KIEROWCY: pamiętajcie, że wasza nieostrożność może skończyć się czyjąś śmiercią.

Zadbajmy też wszyscy o ludzi starszych. Uczulajmy ich na zagrożenia. Analiza wypadków drogowych dowodzi, że rocznie kilkaset osób w wieku powyżej 60 roku życia jest ofiarami wypadków drogowych. Główne przyczyny tych zdarzeń to: nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym samochodem (np. zza autobusu) i przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Uważajmy więc wszyscy na drogach, aby nie tylko uniknąć tragedii, ale spokojnie wyruszać w drogę i bezpiecznie wracać do domu.

Zostaw komentarz