Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Drugi most w mieście z nazwą. Na ul. Srebrnej mamy Most Światowego Dnia Roweru

Facebook Twitter

Most między Srebrną, a Drogowców zyskał nazwę, tak zdecydowali ostatnio radni. To dopiero druga mostowa przeprawa w Częstochowie, która ma nazwę. W tym przypadku nietypową - Most Światowego Dnia Roweru. 

fot. Hans Braxmeier/ Pixabay

Mostów w Częstochowie mamy raczej sporo, bo ok. 60, tymczasem większość nazw nie posiada. Dopiero w grudniu ubiegłego roku obiekt w ul. Mirowskiej dostał nazwę i stał się Mostem Rewolucji 1905 Roku. Teraz podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się na dodatek zdalnie, padł pomysł nazewnictwa dla przeprawy w ul. Srebrnej. Był to dodatkowy punkt wprowadzony do porządku obrad. Rada na nazwę się zgodziła, bo Światowy Dzień Roweru zyskał popracie m.in. ONZ.

Nietypowa nazwa wpisuje się też w działania popularyzujące jazdę na dwóch kółkach. W Częstochowie to np. brama na Jurę widoczna na Placu Daszyńskiego, rowery miejskie, budowa ścieżek rowerowych i inne. Wszystko to pozwala nam skuteczniej i chętniej przesiadać się na jednoślady, niwelując zanieczyszczenia i zostawiając samochody. W dobie korków i licznych prac drogowych, to też dobre rozwiązanie dla sprawnego przemieszczania się.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024