Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Drugi miesiąc nic się nie zmienia. Wojewódzki szpital nie ma oddziału laryngologii, bo nie ma lekarzy

Facebook Twitter

Oddział Laryngologiczny w Szpitalu na Parkitce nadal nie przyjmuje pacjentów. Powód? Brak niezbędnej kadry lekarskiej. W efekcie nie są pełnione dyżury, a lecznica wciąż pilnie poszukuje specjalistów.

Szpital na Parkitce Śmierć dwóch pacjentów dzwon życia
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie.

Jak informuje Zbigniew Bajkowski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, w pierwszej połowie lipca lecznica zawiesiła działanie oddziału laryngologii. Na pewno tak będzie do końca września.

Zbigniew Bajkowski: Oddział nie został zamknięty, oddział został zawieszony. Przyczyna była bardzo prosta. Kierownik oddziału właściwie porzucił oddział, wypowiedział umowę, a drugi specjalista, który pracował w tym oddziale, a właściwie obydwaj życzyli sobie wynagrodzeń, które były nieakceptowalne. Będziemy tu szukali jakiejś formy uruchomienia tego oddziału, natomiast chcemy, żeby to był oddział, który nie będzie przynosił koszmarnych strat, a z drugiej strony, żeby jednak wykonywał to, czego ludzie potrzebują.

Nie wiadomo jednak czy i kiedy oddział wznowi pracę:

Zbigniew Bajkowski: To jest kwestia znalezienia kilku specjalistów, którzy będą mogli pracować. Bardzo by mi zależało na tym, żeby ten oddział ruszył. Gdyby chodziło tylko o pieniądze, to na pewno sprawy byłyby trochę prostsze. To nie jest tylko kwestia pieniędzy. Jest wiele takich niuansów związanych z pracą oddziału, które nie zawsze są wycenialne, to jest pewność funkcjonowania, pewne zaufanie we wzajemnej współpracy. W momencie, kiedy tego brakuje, naprawdę to jest balansowanie na linie.

Brak kadry specjalistów w mieście sprawił, że pacjenci są odsyłani. Jeśli potrzebują pomocy muszą pokonać dystans do Katowic i poszukać fachowca w Górnośląskim Centrum Medycznym:

Zbigniew Bajkowski: Pacjenci jeżdżą do szpitali na Śląsku. U których da się zaopatrzyć na SORze, z prostymi rzeczami, to są zaopatrywani. Cięższe przypadki są odwożone. Taka jest w tej chwili procedura

– dodaje dyrektor wojewódzkiego szpitala w Częstochowie Zbigniew Bajkowski. Przypomnijmy częstochowski szpital podpisał porozumienie z placówką w Katowicach na obsługę swoich pacjentów laryngologicznych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2024