Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Drugi dzień strajku okupacyjnego w Centrum Medycznym AMICUS

Facebook Twitter

Wczoraj (9.09.) pracownicy przystąpili do niego po fiasku rozmów z zarządem w kwestii zapewnienia gwarancji pracowniczych i sprzedaży spółki. Pracownicy okupują pomieszczenia administracji Centrum Medycznego i zapowiadają zaostrzenie akcji w razie dalszego braku porozumienia.

Decyzja zapadła po tym jak prezes Regionalnego Funduszu Gospodarczego Agnieszka Celińska poinformowała o powołaniu dodatkowego prezesa do spraw finansowych spółki. Załoga zgadza się tylko na kandydaturę dotychczasowej prezes Renaty Materki.

Przebieg sytuacji w Amicusie relacjonował Tomasz Ziółkowski ze Związku Zawodowego Solidarność Częstochowa. Zarząd Regionalnego Funduszu Gospodarczego widzi możliwość negocjacji z pracownikami, ale postulaty związków ocenia jako niemożliwe do spełnienia.

Mówił Radiu Jura Paweł Kopania, członek zarządu spółki Amicus do spraw finansowych, powołany na swoje stanowisko kilka dni temu. Protestująca załoga obawia się, że nowy prezes zarządzi restrukturyzację przychodni, co może oznaczać dla nich utratę pracy…

– dodaje Bożena Plucińska, reprezentująca związek zawodowy pracowników Centrum Medycznego Amicus. Tematem zainteresowali się częstochowscy radni. Dzisiaj (10.09.) o godz. 15.00 odbędzie się specjalne posiedzenie Komisji Zdrowia Rady Miasta w sprawie losów częstochowskiej przychodni. Materiał przygotował Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024