Druga drużyna Rakowa z awansem do III ligi

W drugim meczu barażowym o awans do III ligi rozegranym we wtorek (21.06) w Tychach drużyna Rakowa II Częstochowa wygrała z GKS II Tychy 3:0. W pierwszym meczu częstochowianie wygrali 1:0 i takie wyniki oznaczają, że druga drużyna Rakowa wywalczyła długo wyczekiwany awans do III ligi.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie Raków II pewnie zwyciężył w rozgrywkach Zina IV ligi, ale o braku awansu zadecydował barażowy mecz z Odrą Wodzisław. W tegorocznych rozgrywkach podopieczni trenera Tomasza Kuźmy również zajęli pewne pierwsze mecze,a le o awansie ponownie decydować miał baraż, tym razem z drugą drużyną GKS Tychy.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w ubiegłym tygodniu Raków wygrał 1:0, po trafieniu kapitana Przemysława Oziębały. W rewanżu w Tychach długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W 82 minucie po zamieszaniu w polu karnym gola dającego prowadzenie „czerwono-niebieskim” zdobył Bartosz Chłód. Potem Raków „dobił” zrezygnowanego rywala, w 88 i 90 minucie dwa gole Szymona Zielonki ustaliły wynik spotkania na 3:0. Gratulujemy!