Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Drogowy problem mieszkańców Łojek

Facebook Twitter

Mieszkańcy proszą nas o interwencję w sprawie całkowicie rozkopanej ulicy Zielonej. Chodzi o kilometrowy odcinek drogi.

Zresztą sami posłuchajcie…

Mieszkańcy przysłali nam także zdjęcia i filmiki, na których widać rozkopaną inwestycję która po ostatnich ulewach deszczu wygląda bardziej jak basen niż droga. Łojki należą do gminy Blachownia. Co w tej sprawie ma do powiedzenia burmistrz Blachowni – Sylwia Szymańska?

Burmistrz Blachowni wyjaśnia także kwestię materiałów, z których ma powstać nowa nawierzchnia. Ul. Zielona będzie wyłożona kostką brukową – to też nie podoba się mieszkańcom, którzy skontaktowali się z naszą redakcją…

– Mieszkańcy wiedzieli wcześniej jak ma przebiegać ta inwestycja. (…) nawierzchnia z kostki brukowej sprawdziła się już wcześniej w kilku innych miejscach w gminie. To dobry wybór, przekonuje Sylwia Szymańska. Która dodaje, że taka nawierzchnia z pewnością spowolni też ruch samochodów, a przez to będzie bezpieczniej. Otrzymaliśmy od burmistrz zapewnienie, że inwestycja zostanie zakończona w terminie.

„Remont musi być. Niedogodności są nieuniknione, a niezadowolona jest tylko mała grupa ludzi” – mówi Sylwia Szymańska w rozmowie z Radiem Jura. Czy inwestycja zostanie oddana do użytku do 15 sierpnia? Z pewnością to sprawdzimy. Nasz numer interwencyjny 34 389 89 89.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj