Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dożywocie za zabójstwo 26-letniej kobiety. Zapadł prawomocny wyrok

Facebook Twitter

Zabójstwo bułgarskiej prostytutki sprzed prawie 6 lat znalazło swoje definitywne rozstrzygnięcie przez sądem. Skazany Konrad J., który odsiaduje już karę 17 lat więzienia, a teraz usłyszał prawomocny wyrok i został skazany na dożywocie przez Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Sąd Apelacyjny utrzymał w poniedziałek (13.03.) wyrok częstochowskiego Sądu Okręgowego, dokonując niewielkiej korekty w opisie czynu. Przypomnijmy ciało ofiary znaleziono w 2017 r. w lesie w powiecie radomszczańskim. Wcześniej zabójca został skazany na 17 lat więzienia za brutalne gwałty na innych kobietach świadczących usługi seksualne. Za zabójstwo usłyszał karę dożywotniego pozbawienia wolności. Odwołanie od wyroku I instancji – złożył zarówno pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych jak i obrońca oskarżonego.

Po rozpoznaniu w II instancji – nieznacznie zmieniono treść wyroku. Uznano, że morderca pozbawiając kobietę życia nie działał z zamiarem bezpośrednim, ale ewentualnym – czyli mógł liczyć się z tym, że zaatakowana przez niego kobieta może umrzeć. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Konrad J. był obecny na ogłoszeniu wyroku, został doprowadzony do katowickiego sądu z zakładu karnego. Ten wyrok jest prawomocny.

Możliwy jest jeszcze tylko wniosek o kasację, jaki obrona skazanego może skierować do Sądu Najwyższego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023