Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dowództwo nad śląskim garnizonem policji przejął Insp. Roman Rabsztyn

Facebook Twitter

Inspektor Roman Rabsztyn urodził się w 1968 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Politologii Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończył również podyplomowe studia na Uniwersytecie Śląskim z zakresu Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich.

fot. slaska.policja.gov.pl

Służbę w Policji rozpoczął 3 listopada 1989 roku, następnie od 2 marca 1990 pełnił służbę w katowickim Oddziale Prewencji. Od roku 1991 realizował powierzone zadania jako policjant Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Piekarach Śląskich.

W 1994 roku został kierownikiem Referatu do spraw Przestępstw Gospodarczych Komendy Rejonowej Policji w Piekarach Śląskich. W 1998 roku zmienił pole służby, stając się kierownikiem sekcji Ruchu Drogowego oraz w następstwie, awansując na stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Rok 2006 to czas zmian w karierze inspektora Romana Rabsztyna. Po rocznym sprawowaniu funkcji Zastępcy, w 2007 roku objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu.

Od 2012 roku, przez kolejne 9 lat pełnił służbę jako Zastępca oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

To prawdziwy profesjonalista, którego bogate doświadczenie wielokrotnie przyczyniło się do rozwiązywania wielu złożonych zadań stawianych Policji. Inspektor Roman Rabsztyn odpowiadał za szereg zabezpieczeń największych, również międzynarodowych wydarzeń. Społeczeństwo mogło czuć się bezpiecznie podczas światowych dni młodzieży, szczytów klimatycznych, dyplomatycznych wizyt głów państw, międzynarodowej konferencji Interpolu, turniejów sportowych oraz mistrzostw, koncertów i innych imprez masowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj