Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dowiedz się więcej na temat trwającego spisu powszechnego. Nie daj się oszustom!

Facebook Twitter

Spiszmy się w trwającym spisie powszechnym, przypomina o tym samorząd. Jednocześnie radzi to zrobić samodzielnie przez internet. Pojawiły się doniesienia o incydentach związanych z próbami oszustwa na rachmistrza spisowego.

Do Urzędu Miasta dotarły sygnały o incydentach związanych z próbami oszukiwania mieszkańców częstochowy poprzez podawanie się za rachmistrza spisowego. Przypominamy, że jeżeli nie spisaliśmy się przez internet ani przez telefon, po 4 maja może skontaktować się z nami rachmistrz spisowy telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88. Możemy też potwierdzić tożsamość rachmistrza spisowego. Połączenie z innego numeru niż ten wskazany, może być próbą oszustwa.

Jak mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik w magistracie, w spisie powszechnym możemy uczestniczyć też osobiście odwiedzając urząd miasta lub można wykonać telefon na uruchomioną infolinię.

Jeżeli nie spisaliśmy się przez internet we własnym zakresie możemy zadzwonić na infolinię 22 279 99 99 i spisać się przez telefon lub także odwiedzić najbliższy urząd gminy, gdzie na czas trwania spisu są przygotowane specjalne miejsca do spisu.

Warto znać numery telefonów i zasady, by nie paść ofiarą próby wyłudzenia danych:

Jeżeli chcemy dowiedzieć się więcej informacji na temat Narodowego Spisu Powszechnego, uniknąć ewentualnych kłopotów, nieporozumień, nie dać się nabrać przez oszustów, warto wejść na stronę spis.gov.pl i zapoznać się z podstawowymi informacjami. Przypominamy, że spis, który przeprowadza Główny Urząd Statystyczny trwa od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku, natomiast rachmistrze dzwonią po 4 maja – oczywiście do tych osób, które nie dokonały spisu drogą elektroniczną lub też dzwoniąc na infolinię spisową

– w sprawie trwającego w kraju spisu powszechnego radził mieszkańcom Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj