Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dostawca pizzy zaatakowany nożem i okradziony

Facebook Twitter

69-letni dostawca pizzy zaatakowany nożem i okradziony. Sprawcy są już w tymczasowym areszcie, o tej bulwersującej napaści informuje Miejska Komenda Policji.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Dostawca został napadnięty przez dwójkę przestępców przy ul. Korczaka w dzielnicy Trzech Wieszczów. Zdołał samodzielnie dotrzeć na komisariat:

Barbara Poznańska: Pokrzywdzony chcąc dostarczyć zamówioną pizzę pod wskazany adres, został zwabiony przez klientów w ustronne miejsce. Tam jeden z nich odbierając zamówienie został poproszony o uiszczenie należności. Wtedy sprawca wyjął nóż i zaatakował 69-latka. Kiedy mężczyzna zablokował wymierzony cios, sprawca zaczął uciekać. Pokrzywdzony pobiegł w jego kierunku. Wtedy do samochodu z dostawą dobiegł drugi ze sprawców i zabrał torbę z zamówieniem wartym ponad 140 złotych.

Jak mówi rzeczniczka częstochowskiej policji Barbara Poznańska, okazało się, że dwaj niebezpieczni złodzieje są już znani kryminalnym z wcześniejszych przestępstw.

Barbara Poznańska: Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z jedynki rozpoczęli poszukiwania sprawców. Przy tym poszerzali materiał dowodowy i szczegółowa analiza ustaleń potwierdziła, że sprawcą napadu jest 40-letni mężczyzna i jego 21-letni wspólnik. Młodszego z nich namierzyli zatrzymani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, a drugi wpadł następnego dnia w ręce kryminalnych z Częstochowy. Śledczy udowodnili im również pobicie oraz kradzieże. Działali wspólnie i w porozumieniu na początku roku. Prokurator przedstawił im zarzuty dokonania rozboju, za co grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Obu przestępców aresztowano na 3 miesiące, o czym zadecydował częstochowski sąd. Informowała nas w tej sprawie rzecznik policji asp. szt. Barbara Poznańska.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024