Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dostałeś mandat za parkowanie bez opłaty? To nie straż miejska, to Miejski Zarząd Dróg

Facebook Twitter

Straż Miejska nie sprawdza biletów i abonamentów parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania, nie wystawia mandatów za brak biletu i nie rozpatruje takich spraw. Warto to zapamiętać, bo straż jest zasypywana telefonami i zgłoszeniami w tej sprawie. 

Miejska komenda informuje, że sprawdzanie, czy wnosimy opłaty za parking to kompetencja MZD. Tymczasem ciągle zdarzają się telefony w tej sprawie właśnie do strażników przy Krakowskiej 80. Sprawdzaniem i kontrolą opłat w płatnej strefie zajmują się tylko pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.

Warto za to pamiętać, że strażnicy interweniować mogą wobec kierowców, którzy swoje auta zaparkowali w miejscach do tego zabronionych, na zieleńcach, chodnikach czy w sąsiedztwie miejsc parkingowych, np. w celu uniknięcia opłaty. Jeżeli zagrażają ruchowi lub przepisy łamią w znaczny sposób, mogą spodziewać się blokady na pojeździe. Tylko w ubiegłym roku częstochowscy strażnicy miejscy podjęli ponad 6 tys. interwencji w związku z wykroczeniami które dotyczyły bezpieczeństwa i porządku w komunikacji.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023