Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Doroczna wystawa grzybów. Przyjdź i zobacz!

Facebook Twitter

Trwa sezon dla grzybiarzy. Brak babiego lata, za to wilgotna jesień sprawiły, że w tym sezonie wyjątkowo obrodziło darami lasu, a miłośników grzybobrania wciąż przybywa. Dla nich sanepid przygotował wystawę11 i 12 października

fot. pixabay.com

W październiku będzie można odwiedzić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Częstochowie, która przygotowuje doroczną wystawę grzybów. Na ekspozycję zwykle wybierają się szkoły. Sanepid poleca jednak prezentację grzybów wszystkim mieszkańcom. Edyta Kapelka, rzecznik sanepidu w Częstochowie, zachęca do udziału zarówno amatorów grzybobrania, jak i fachowców.

Edyta Kapelka: Serdecznie Państwa zapraszam. W tym roku wystawa odbędzie się 11 i 12 października. Oczywiście grzyby na naszą wystawę będą pozyskiwane z lasów naszego powiatu. Wzorem poprzednich lat, oprócz tego, że w wystawie będą uczestniczyć najmłodsi w grupach przedszkolnych, to również zapraszam wszystkich po południu – Inspekcja Sanitarna będzie otwarta.

W poprzednich latach nie zawsze udawało się wystawę przygotować, w tym roku problemów z brakiem okazów raczej nie będzie. Co ważne wydarzenie ma charakter edukacyjny, bo borowiki ale i muchomory na żywo zebrane w lesie często wyglądają zupełnie inaczej od tych z atlasu grzybów. Podczas wystawy będzie można też zasięgnąć rady ekspertów.

Edyta Kapelka: Będzie można obejrzeć grzyby z naszego regionu. Będzie tutaj również klasyfiaktor grzybów, a więc o tych grzybach, które znajdą się na wystawie, opowie. Jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek wątpliwości, będzie można przynieść ze sobą pojedyncze egzemplarze. Klasyfikator również wypowie się na ten temat.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023