Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dom Pomocy Społecznej przy Kontkiewicza szuka wolontariuszy

Facebook Twitter

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Konkiewicza na Wyczerpach ponownie otwiera swoje drzwi i wychodzi do mieszkańców ze swoimi inicjatywami.

Dom Pomocy Społecznej
fot. dps.czest.pl

Dom Pomocy Społecznej przy Kontkiewicza szuka wolontariuszy

Informuje Anna Herman, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie:

Anna Herman: Wizyty studyjne organizujemy dla grup, np. dla studentów, dla uczniów szkół średnich. Mamy w planach oczywiście dni otwarte, na które będzie można przyjść tak po prostu z ulicy. Natomiast jeżeli ktoś zadzwoni, chce się umówić i zobaczyć, jak taka placówka funkcjonuje, to myślę, że też znajdziemy na to czas i możliwość, żeby podzielić się właśnie tą wiedzą. Jesienią na pewno zrobimy taki dzień otwarty, połączony z taką też kulturalną działalnością, żeby przedstawić szerokiej publiczności, co robią nasi mieszkańcy, jakie mają talenty, jakie mają zainteresowania. Myślę, że to będzie bardzo ciekawy dzień.

Placówka również poszukuje wolontariuszy. Aktualnie prowadzi dużą kampanię wśród uczniów szkół średnich i studentów, aby zachęcić ich do współpracy:

Anna Herman: Wolontariusze robią to, co im w duszy gra, czyli to, co chcą zrealizować z mieszkańcami, jeżeli jest taka potrzeba wśród podopiecznych na rozwijanie zainteresowań, a takie umiejętności np. ma też wolontariusz, to łączymy te potrzeby. Tak naprawdę wolontariusze bardzo się u nas spełniają i są niezwykle dowartościowani, że mogą zrobić coś dobrego, ciekawego, wykorzystując właśnie swoje mocne strony. Zapraszamy do nas. Można zadzwonić do placówki, umówimy spotkania. Robimy przeszkolenia dokładne dla takich osób.

DPS wraz z Częstochowskim Stowarzyszeniem na rzecz osób z niepełnosprawnością „Perasada”, realizują m.in. przygotowanie mieszkańców domu do podjęcia pracy:

Anna Herman: W tym momencie działają warsztaty ogrodnicze, porządkowe, kulinarne. Mieszkańcy są mocno zaangażowani i przygotowują się, aby być gotowi do tego, aby świetnie pracować na otwartym rynku pracy. W planach mamy też projekty integracyjne, albowiem ta współpraca z rodzinami trochę osłabła po tej pandemii, więc na pewno w niedalekiej przyszłości będziemy realizować takie różne formy, które przyciągną na nowo do odwiedzania naszych mieszkańców i też będziemy dla osób, które nie mają rodzin.

Do zainteresowania się współpracą z DPSem w Częstochowie, zachęcała dyr. Anna Herman.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024