StartWiadomość dnia Wiadomości

Dom opieki dziennej „Senior – Wigor” powstanie w Częstochowie

Ma to być połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego – tak w skrócie można opisać dzienny dom Senior-WIGOR. Jego oferta adresowana jest do osób niepracujących w wieku 60+, którzy będą mogli spędzać w nim co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Zaplanowano w nim miejsce do wspólnych spotkań, gotowania i ćwiczeń. Pomyślano również o możliwości relaksu – udostępniona zostanie biblioteka, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do internetu. Zapewniony będzie także ciepły posiłek.

Jeden pracownik pod swoją opieką będzie miał maksymalnie 15 osób. Dodatkowo zatrudniony będzie fizjoterapeuta, pielęgniarka,  ratownik medyczny, psychoterapeuta lub dietetyk. Częstochowa na realizacje programu dostała blisko 256 tys. złotych (250,88 tys.).

Powstaną tu dwie placówki Senior-Wigor w sumie dla 40 osób. Miasto chce rozpisać konkurs z myślą o 3 dzielnicach Tysiąclecie, Zawodzie i Raków.

Jurajski Olsztyn dotacje w podobnej wysokości przeznaczy na adaptację pomieszczeń w budynku Ośrodka Sportu przy stadionie. Opieką w ramach programu „Senior-Wigor” objętych będzie 15 osób.

Zostaw komentarz