Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dom Księcia znowu na sprzedaż

Facebook Twitter

Czy tym razem ktoś kupi Dom Księcia? Na to liczy częstochowski magistrat. Miasto wystawiło na sprzedaż ponad 110 letnią kamienicę znajdującą się przy Alei Wolności 44. Na jaką kwotę zabytkowy Dom Księcia został wyceniony?

fot. czestochowa.pl

To właściwie kilka działek, które stanowią cały kompleks- tzw. Dom Księcia. Cena wywoławcza to ok 10, 3 mln zł. Nieruchomość zlokalizowana jest w centrum miasta, pomiędzy al. Wolności, ulicą Sobieskiego i ul. Boya-Żeleńskiego. Od kilku lat jest wyłączona z użytkowania. Nie ma tam już także sklepów czy szkoły baletowej, która przez wiele lat miała w Domu Księcia swoją siedzibę. Miasto już kilkukrotnie próbowało sprzedać ten charakterystyczny budynek, wpisany zresztą do wojewódzkiej ewidencji zabytków, jednak bezskutecznie.

Magistrat zaznacza, że zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Częstochowy, budynek leży w strefie zabudowy usługowo-mieszkaniowej. Potencjalna sprzedaż odbędzie się w drodze przetargu ustnego nieograniczonego. Przetarg zaplanowano na 1 grudnia.

Z ogłoszeniem przetargowym i warunkami przetargu można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Częstochowy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj