Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dom Księcia nadal w miejskich rękach. Brak chętnych na jego kupno

Facebook Twitter

Z ponad 10 mln zł cena spadła do 5,5 mln, ale nadal nie ma chętnych inwestorów, którzy chcieliby nabyć Dom Księcia. Miasto próbowało sprzedać zabytkową kamienicę w trzech kolejnych przetargach. Bez rezultatu.

fot. czestochowa.pl

Ostatni przetarg nieograniczony planowano na 10 maja, ofert nie było. Ponad stuletni gmach, jeden z najbardziej charakterystycznych w Częstochowie, miasto określało jako doskonale ulokowany np. pod działalność hotelarską:

Włodzimierz Tutaj: Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Częstochowy budynek leży w strefie zabudowy usługowo – mieszkaniowej, dlatego w tej lokalizacji może funkcjonować np. hotel, apartamentowiec, obiekt usługowy lub też usługowo – handlowy.

– mówił Włodzimierz Tutaj, rzecznik w częstochowskim magistracie. Jak wiadomo, zły stan techniczny wymusił kilka lat temu wysiedlenie mieszkańców i wyłączenie budynku z użytkowania. Potem nastąpiło zabezpieczenie kamienicy przez ZGM, bo miasto nie ma środków na kompleksowy remont. Wciąż Dom Księcia znajduje się w miejskich zasobach komunalnych, ale jest pod specjalną konserwatorską ochroną.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024