Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dołącz na start II edycji Wielkiej Charytatywnej Rowerowej Wyprawy. Pomysłodawcy pokonają 580 km

Facebook Twitter

Wkręć się w pomaganie. Zachęcają pomysłodawcy II edycji Wielkiej Rowerowej Wyprawy po Polsce, która ma przyczynić się do pomocy dla podopiecznych z domu dziecka w Kiedrzynie. Ruszają z Częstochowy, w 12 osób przejadą tym razem po południowej części kraju. Promując aktywność na dwóch kółkach będą zbierać pieniądze dla dzieci.

fot. Pixabay

Start w centrum miasta już w niedzielę 28 sierpnia.

Szymon Ziółek: Rozpoczęcie naszej Wielkiej Wyprawy o 10:00 na Placu Biegańskiego. Rozpoczniemy przejazd ulicami miasta, wraz z obstawą policji będziemy poruszać się drogami do granicy miasta wraz z wszystkimi chętnymi. Zapraszamy do udziału w tym krótkim przejeździe rozpoczynającym naszą Wielką Wyprawę. Warto wybrać się z nami pomagając innym.

Jak mówi Szymon Ziółek, do pokonania będzie dla wszystkich chętnych blisko 10 km z Placu Biegańskiego do początku ścieżki rowerowej prowadzącej do Olsztyna. Cykliści przejadą: Alejami NMP, Wolności, Niepodległości, 11 Listopada do ulicy Zesłańców Sybiru, przez Bohaterów Katynia, ulicą Długą do Bugajskiej. Potem 12 śmiałków pokona jeszcze blisko 600 km wielkiej wyprawy:

Szymon Ziółek: To pomoc dla dzieci z częstochowskiego Domu Dziecka, dla którego zbieramy pieniądze i wszelkiego rodzaju pomoc. Szukamy sponsorów i patronów, którzy będą chcieli wesprzeć naszą akcję tzn. przekazać konkretne dary, potrzebne rzeczy dla dzieci z częstochowskiego Domu Dziecka na ul. Ludowej, prowadzonego przez Stowarzyszenie Amicus. Chcielibyśmy pochwalić się bardzo dużym wsparciem i podziękować wszystkim naszym patronom i sponsorom, którzy do tej pory wsparli naszą akcję.

Trasa będzie prowadziła m.in. przez: Olkusz, Kraków, Tarnobrzeg, czy Sandomierz. Jak dodaje współorganizator wydarzenia, pierwsza edycja okazała się sporym sukcesem, podczas trasy na pomorzu udało się zgromadzić finansową pomoc dla częstochowskiej placówki. Teraz rowerzyści chcą to powtórzyć:

Szymon Ziółek: 28 sierpnia ruszamy z Placu Biegańskiego w Częstochowie w podróż do Zamościa, do którego planujemy dotrzeć 2 września. Pokonamy niespełna 600 km w 6 dni. Odwiedzimy takie miejscowości jak: Kraków, Sandomierz czy Zwierzyniec. Z nami w podróż wybierze się 12 śmiałków. Jest to już 2. edycja Wielkiej Wyprawy. 1. edycja także miała na celu zbieranie środków na rzecz dzieci z częstochowskiego Domu Dziecka tego samego, dla którego zbieramy pieniądze podczas. 2. edycji. Udało nam się zebrać ponad 6 tys. złotych.

Warto poszukać wydarzenia w mediach społecznościowych. Wpiszcie #CharytatywneRowery. Wielką Wyprawę Rowerową przybliżał nam współorganizator Szymon Ziółek.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023