Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dogrzewasz dom lub mieszkanie prądem? Możesz starać się o jednorazowy dodatek elektryczny

Facebook Twitter

Przypomina o tej możliwości samorząd, kierując zainteresowane osoby do Częstochowskiego Centrum Świadczeń. Na razie skorzystało z tej możliwości niewielu mieszkańców.

Osoby ogrzewające lokum poprzez urządzenia elektryczne mogą starać się od grudnia o jednorazowy dodatek. Wnioski przyjmowane będą do 1 lutego. Nie dostaną go jednak ci, którzy mają fotowoltaikę, korzystają z dodatku węglowego lub energetycznego.

W Częstochowie o dodatek wystąpiło na razie niespełna 300 osób. Świadczenie jest przeznaczone dla gospodarstw domowych, w których głównym źródłem ogrzewania jest energia elektryczna. Warunkiem koniecznym jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków, znanej mieszkańcom już od kilku miesięcy. Był to wymóg też przy innego rodzaju dodatkach.

Dodatek elektryczny wynosi 1000 zł. W przypadku, gdy w 2021 roku zużycie prądu było większe i przekroczyło 5 MWh można starać się o dodatek w wysokości 1500 zł. Wtedy jednak trzeba będzie dołączyć rozliczenie z dostawcą elektryczności.

Dodatek powinien zostać wypłacony do końca marca.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj