Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dodatkowe wiaty ochronią pasażerów PKP na Rakowie

Facebook Twitter

Dobra informacja przed zimą dla podróżnych PKP, którzy wsiadają w pociągi na stacji Częstochowa - Raków. Polskie Linie Kolejowe wykorzystują ponownie zdemontowane części mostów i zadaszeń.

fot. google.com/maps

Dzięki temu dodatkowe wiaty ochronią nas przed zimnem czy śniegiem, właśnie na częstochowskiej stacji.

Katarzyna Głowacka: Podróżni korzystają z dwóch wiat, poczekalni na przystanku Częstochowa Raków, na linii kolejowej Warszawa-Katowice. Dodatkowe osłony dołączyły do już zamontowanych. Polskie Linie Kolejowe zamontowały na peronach dwie przeszklone poczekalnie, które chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wiaty mają ławki. Zamontowano też nagłośnienie, by podróżni dobrze słyszeli informacje. Z Częstochowy Raków kursuje około 70 pociągów na dobę, m.in. do Zawiercia, Sosnowca i Katowic oraz Włoszczowej i Kielc.

Jak mówi o zmianach na stacji PKP Częstochowa – Raków, Katarzyna Głowacka – dodatkowe osłony już dołączyły do wcześniej zamontowanych. Pochodzą z odzysku na Śląsku, ale zostały naprawione i mogą dalej służyć podróżnym. To nie koniec, bo pojawią się jeszcze kamery:

Katarzyna Głowacka: Wiaty na przystanek Częstochowa – Raków przyjechały ze stacji Dąbrowa Górnicza, na której przebudowano perony. Dobre do użytku obiekty po przeglądach są ponownie wykorzystywane. Takie działanie obejmuje nie tylko wiaty, ponownie wykorzystywane są też podkłady i szyny a nawet mosty, pozwala optymalnie wykorzystać środki. Do końca roku w poczekalniach zamontowany zostanie monitoring, co zwiększy poziom bezpieczeństwa. Wartość prac to około 150 tys. zł ze środków budżetowych

– informowała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024