Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dodatkowe okienka bezpośredniej obsługi interesantów w UM

Facebook Twitter

Mamy zmiany w częstochowskim magistracie. Przy wejściu do budynku Urzędu Miasta przy u. Waszyngtona uruchomione zostały dwa dodatkowe okienka bezpośredniej obsługi interesantów.

fot. czestochowa.pl

Kto może z nich korzystać?

Są to okienka Wydziału Spraw Obywatelskich służące do rejestracji pojazdów i wydawania dowodów osobistych. Każdorazowo niezbędny jest jednak wcześniejszy kontakt z wydziałem i umówienie terminu wizyty. Kolejne osoby zgłaszające się do wydziału są zapisywane na wolne terminy w celu bezpośredniego załatwienia sprawy w okienku. Oczywiście nadal możliwe i polecane jest wysłanie stosownego wniosku pocztą lub przekazanie go drogą elektroniczną poprzez platformy ePUAP, SEKAP. Tryb załatwienia własnej sprawy każdorazowo najlepiej uzgodnić z Urzędem Miasta drogą telefoniczną lub z pomocą poczty elektronicznej.

– wyjaśniał Włodzimierz Tutaj z biura prasowego magistratu. Nowe okienka, to nie jedyne ułatwienie przygotowane dla interesantów…

Poza punktem kancelaryjnym przyjmującym dokumenty i nowymi okienkami bezpośredniej obsługi, w uzasadnionych przypadkach dla interesantów dostępne są punkty informacyjno-konsultacyjne w holach wejściowych budynków przy ul. Śląskiej i Waszyngtona. Może w nich przebywać osoba załatwiająca daną sprawę, ale również wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem UM. Kontakt odbywa się przy wydzielonym stanowisku z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Stanowiska bezpośredniej obsługi mieszkańców w zakresie rejestracji aktów zgonu dostępne są również w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Focha. Przypominamy, że urzędowe opłaty należy obecnie wnosić przelewem bankowym, najlepiej korzystając z bankowości elektronicznej. O kolejnych zmianach w pracy Urzędu Miasta i dalszym rozszerzeniu zakresu obsługi interesantów, w przypadku cofania się epidemii, będziemy informować na bieżąco. Za wszelkie niedogodności – przepraszamy.

– dodaje rzecznik w magistracie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021