Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dobry sezon za juniorami AZS Częstochowa, a jakie plany? Apetyty na sukces zawodników rosną

Facebook Twitter

co-Team AZS Stoelzle Częstochowa podsumował ostatni bardzo udany sezon dla młodych siatkarzy. Klub święcił triumfy w kategorii U-19.

fot.fb/Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa/ Cyprian Trela

AZS Częstochowa

Wojciech Pudo: Ten sezon był wyjątkowy, zakończyliśmy go tak, jak dwa poprzednie medalem Mistrzostw Polski, tylko tym razem w kategorii U-19 w kategorii juniorów, w tej kategorii mieliśmy w poprzednich latach jednostronny medal, to złoto nie było nam dane, a mieliśmy drużyny, które mogły walczyć i walczyły o to złoto, ale niestety bez powodzenia. Teraz to złoto udało się wywalczyć. Kadeci w kategorii U-17 zajęli piąte miejsce w Polsce, które jest bardzo wysokim miejscem, a młodzicy wyszli z województwa do rozgrywek centralnych, skończyli swój udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski bank, dla nich też wielkie brawa.

Wakacyjny czas to m.in. mistrzostwa w siatkówce plażowej, sportowe pikniki, zgrupowania i treningi. Czy częstochowski klub planuje jakieś wzmocnienia składu?

Wojciech Pudo: Cały czas pojawiają się nowi zawodnicy, którzy chcą dołączyć do klubu, są też zawodnicy, którzy postanawiają zmienić środowisko. Dzisiaj młodzież bardzo się często przemieszcza pomiędzy miejscem zamieszkania a klubami i na pewno jakościowo ten zespół czy juniorów, czy kadetów jeszcze zyska.

Za naszymi młodymi sportowcami z Eco Team AZS bardzo dobry sezon, a jakie plany na najbliższą przyszłość?

Wojciech Pudo: Wiadomo, że jeżeli zdobywa się trzy lata z rzędu złoty medal Mistrzostw Polski, to apetyty rosną. Drużyna się zmienia, przeciwnicy też wzmacniają się i te drużyny idą jakościowo do przodu. Będziemy chcieli powalczyć o obronę tego tytułu. Na pewno nie będzie składać broni. A tak poza tym, oprócz celów stricte sportowych, wyszkolenie kolejnych zawodników do klubów plusligowych, bo taki cel też nam przyświeca, w tym roku dwóch naszych zawodników trafi do klubów PlusLigi, to też będzie dla nas takim znakiem, że praca idzie w dobrym kierunku.

Podsumowuje Wojciech Pudo, trener i prezes AZS Częstochowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024