Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dobre tempo prac przy rozbudowie DK 46. W Częstochowie trwa budowa nowego odcinka łączącego ul. św. Jadwigi z Pułaskiego

Facebook Twitter

Inwestycja ma być gotowa na koniec przyszłego roku. Na razie z racji przebudowy DK 46 są utrudnienia na Głównej i Przejazdowej. Po oddaniu do użytku całego wylotu na Opole z nowym odcinkiem, powinny one zniknąć.

fot. czestochowa.pl

Z informacji, jakie przekazuje wykonawca, wynika, że najwięcej prac było i jest związane z infrastrukturą podziemną oraz towarzyszącą. Realizowany jest nowy wodociąg, trzeba będzie również dużo uwagi poświęcić okolicy przejazdu kolejowego. Postęp prac widać na odcinku między budową ronda od strony ul. Pułaskiego a stadionem Skry. Za ul. Zaciszańską trwają prace ziemne i budowa przepustu nad kanałem melioracyjnym.

W ramach inwestycji powstaje nowa sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa.

fot. czestochowa.pl

Na „starym” odcinku DK 46 na pięciu „wahadłach” realizowane są roboty branży drogowej, sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej. Kontynuowane są też prace przy obiekcie mostowym na Stradomce (tu od 12 lipca ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną odbywa się na odcinku ok. 120 m jako piąte „wahadło” w obrębie inwestycji).

Od 2 sierpnia można ponownie jeździć przez przejazd kolejowy w ul. Zaciszańskiej (był zamknięty od 18 lipca), natomiast od 16 do 26 sierpnia zapowiadane jest zamknięcie dla ruchu kołowego i pieszego przejazdu kolejowego w ul. Mała Warszawka.

Zadanie „Rozbudowy DK-46 – ul. Głównej i ul. Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego” to strategiczna inwestycja realizowana w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Oprócz budowy infrastruktury drogowej i podziemnych sieci, na odcinku ok. 6 km powstaną drogi rowerowe, chodniki, oświetlenie, ronda i skrzyżowania poprzeczne, które zyskają nową i bezpieczną geometrię. Dzięki budowie nowego śladu drogi, czyli tzw. obejścia ul. Św. Barbary, drogi zachodniej części centrum miasta będzie omijał ruch tranzytowy.

Inwestycja wraz z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej kosztuje ponad 98 mln zł (bez kosztów robót dodatkowych).

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023