Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dobre statystyki policji dot. pieszych niestety pogorszyły się w piątek (15.11.)

Facebook Twitter

Od początku roku w wypadkach drogowych nie było na naszym terenie ofiar śmiertelnych wśród pieszych. Tak było do ostatniego piątku (15.11.) gdy doszło do śmiertelnego potrącenia 62-letniego przechodnia na pasach. Zginął pod kołami pędzącego ul. Pułaskiego samochodu osobowego. Jeszcze niedawno policjanci chwalili się dobrymi statystykami z ruchu drogowego w Częstochowie.

Podkreślali swoje aktywne działania na tym polu w profilaktyce. Przez trzy kwartały Częstochowa stała się zieloną wyspą w regionie.

Mówi Mariola Kowalczyk-Trąbska z częstochowskiej policji. Akcje uświadamiające potrzebę noszenia odblasków i właściwych zachowań na drodze policjanci z prewencji kierują zarówno do dzieci jak i seniorów…

Mówi Rafał Zemła, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji w Częstochowie. Ważne aby informacja docierała do mieszkańców jak najszerzej. Przestrogi ze strony policjantów ruchu drogowego kierowane są do pieszych szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Dodaje Danie Zych z częstochowskiej komendy. Policja prowadzi akcje na rzecz bezpieczeństwa osób pieszych razem z organizacjami pozarządowymi, miastem i zarządem dróg w Częstochowie.

Dodaje rzeczniczka częstochowskiej komendy Marta Kaczyńska. O śmiertelnym potrąceniu pisaliśmy TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj