Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dobra wiadomość z Liberty – huta wznawia produkcję prefabrykatów

Facebook Twitter

Dobre wiadomości z częstochowskiej huty. Przedsiębiorstwo wraca do wytwarzania prefabrykatów stalowych, produkcję wstrzymano w połowie zeszłego roku. Wtedy w Częstochowie produkowano około 2 500 ton prefabrykatów miesięcznie.

Kiedy linia została zawieszona z powodu wcześniejszych problemów finansowych, 72-osobowa załoga Oddziału Prefabrykacji została przeniesiona do innych części huty. Teraz produkcja zostaje wznowiona a realizacja pierwszych zamówień pozwoli zweryfikować możliwości i sprawność urządzeń po długiej przerwie. Kiedy uda się osiągnąć poprzedni poziom produkcji, powinno być możliwe zwiększenie zatrudnienia w zakładzie do ponad 100 pracowników. Cała huta należąca do Liberty Częstochowa zatrudnia obecnie niemal 1200 osób.

LIBERTY Częstochowa Sp. z o.o., największy w Polsce producent blach grubych i stali GREENSTEEL, rozpoczął produkcję prefabrykatów stalowych. To powrót do ich wytwarzania po przerwie trwającej od połowy 2020 roku.

Częstochowska huta, przejęta przez LIBERTY Steel Group w maju 2021 roku, produkuje GREENSTEEL – stal z pieca elektrycznego, wytwarzaną z poszanowaniem środowiska naturalnego. Następnie powstają z niej blachy grube. Część blach wykorzystywana jest już na miejscu do produkcji prefabrykatów dla przemysłu maszynowego, energetycznego i budowlanego, w tym elementów maszyn, wież wiatrowych i zbiorników ciśnieniowych.

Do 2020 r. w Częstochowie produkowano około 2 500 ton prefabrykatów miesięcznie. Kiedy linia została zawieszona z powodu wcześniejszych problemów finansowych, 72-osobowa załoga Oddziału Prefabrykacji pracowała w innych częściach huty. W listopadzie wznowiono produkcję. Liberty Częstochowa posiada wszystkie certyfikaty niezbędne do wytwarzania prefabrykatów, a pierwsze zamówienie do jednego ze stałych klientów jest realizowane.

Jarosław Huptyś, dyrektor Zakładu Konstrukcji Stalowych i Prefabrykacji Liberty Częstochowa, powiedział:

Realizacja pierwszych zamówień pozwoli nam zweryfikować nasze możliwości i sprawność urządzeń po długiej przerwie.

Robert Gierliński, szef Działu Zarządzania Realizacją Zamówień Prefabrykatów Liberty Częstochowa, ocenił:

Czeka nas bardzo dużo pracy, aby odbudować pozycję na rynku, ale już otrzymujemy zapytania od klientów, dla których produkowaliśmy w przeszłości, i liczymy, że będą kolejne. Jesteśmy dobrej myśli i gotowi do pracy.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj