Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dobra wiadomość dla kierowców: A1 z trzema pasami. Druga jezdnia autostrady już przejezdna

Facebook Twitter

Zakończyły się prace na zachodniej jezdni autostrady A1 między węzłem Radomsko i granicą województw łódzkiego i śląskiego. Oznacza to, że kierowcy zmierzający na południe kraju mają do dyspozycji trzy pasy ruchu, czyli całą szerokość jezdni na 7-kilometrowym odcinku na terenie województwa łódzkiego.

fot. gov.pl/web/gddkia

Dotyczy to również sześciu kilometrów autostrady w województwie śląskim, od granicy województw w kierunku Częstochowy. Jeszcze w listopadzie kierowcy pojadą całą szerokością jezdni wschodniej, w kierunku Gdańska, na 12-kilometrowym odcinku Tuszyn – Piotrków Trybunalski Zachód. Łączny koszt prac budowlanych związanych z przebudową ponad 80 km starych odcinków drogi, A1 to ponad 2,8 mld zł.

fot. gov.pl/web/gddkia

GDDKiA apeluje o ostrożność. Prace cały czas trwają. Na udostępnionej do ruchu jezdni autostrady – w kierunku południowym – będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h. Jadący w przeciwnym, północnym kierunku, nadal będą mogli poruszać się dwoma pasami ruchu, ponieważ w dalszym ciągu kontynuowane są tu prace budowlane. W związku z tym będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h.

fot. gov.pl/web/gddkia

źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj