Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dobiega końca inwestycja w siedzibie Fundacji Adullam w dzielnicy Stare Miasto

Facebook Twitter

To całościowa przebudowa oraz adaptacja zdegradowanego budynku przy ul. Krakowskiej 34. Będzie tutaj utworzone w dobrych warunkach lokalowych zapewniające kompleksową pomoc Centrum Aktywności Obywatelskiej.

fot. czestochowa.pl

Wszystko to głównie z przeznaczeniem dla dzielnic Centrum-Śródmieście i Stare Miasto. Przewidziany jest szereg aktywności dla obywateli…

Mówi Adrian Staroniek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej w magistracie. Częstochowa w 2016 roku na kompleksowy remont i rozbudowę pomieszczeń uzyskała ponad 4 mln zł dofinansowania. Do zakończenia tej inwestycji zostało jeszcze kilka tygodni. Jak mówi prezes Fundacji Adullam, koncentruje się tutaj życie społeczne sporej części dzielnicy, samego serca miasta…

Przybliża nam działalność centrum i fundacji Elżbieta Ferenc. Wciąż trwają jeszcze prace budowlane, potem przewidziano jeszcze kilka tygodni na ostateczne zagospodarowanie i wyposażenie budynku. Centrum Aktywności Obywatelskiej przy Fundacji Adullam powinno być gotowe w kwietniu. To ważne przedsięwzięcie na które czekają podopieczni oraz po prostu mieszkańcy okolic Krakowskiej.

Dodaje Adrian Staroniek naczelnik z Wydziału Polityki Społecznej w Częstochowie. Centrum rozpocznie w pełni pracę wiosną.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2019