Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Do zaczytania” to najnowsza akcja charytatywna a jednocześnie promująca literaturę w mieście

Facebook Twitter

Chodzi o zbiórkę książek które możemy z naszych domowych biblioteczek podarować na rzecz potrzebujących. Przynieść można książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także audiobooki. Potrzebne są egzemplarze nowe lub niezniszczone.

Zebrane książki trafią do: osób chorych, do schronisk dla bezdomnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape”, świetlicy Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, a także oazy dla samotnych matek z dziećmi w Częstochowie i Żarkach. Pomysłodawcy akcji niepotrzebne nam już audiobooki chcą przekazać bibliotece Ośrodka Wychowawczo-Rewalidacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej Polskiego Związku Niewidomych w Częstochowie. W punktach które zostaną obdarowane książkami ambicją inicjatorów akcji jest stworzenie też kącików czytelniczych z regałami i miejscami do czytania.

Zbiórka potrwa do końca czerwca, ale w razie potrzeby zostanie przedłużona. Książki można przynosić m.in. do miejskiej biblioteki czy siedziby „Agape” przy ul. Piłsudskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020