Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Do wykorzystania pieniądze na promocję poprzez sport. Terminy dla klubów kończą się na dniach

Facebook Twitter

Ponad 3 mln zł może wydać samorząd na promocję miasta poprzez sport. Kwota ma zostać głównie rozdzielona pomiędzy Włókniarzem i Rakowem.

Część z tej puli środków może też trafić do tenisistek stołowych AZS UJD Częstochowa:

Kwoty się zmieniły. 1,5 mln jest na żużel, w zeszłym roku była to kwota trochę wyższa. Podobnie jest z tenisem stołowym, kwota też trochę uległa zmianie. To wszystko jest spowodowane z wydatkami budżetu miasta Częstochowy związanymi ze stanem, w jakim obecnie się znajdujemy, czyli z epidemią. Ubiegać się mogą kluby sportowe, które w tych dyscyplinach prowadzą zajęcia. 

Terminy upływają na przełomie czerwca i lipca

– przypominał Marcin Dobrzański z częstochowskiego magistratu. Drużyny będą promować miasto m.in. zarówno podczas meczów wyjazdowych, jaki i w roli gospodarza:

Kluby mają wyznaczone terminy na składanie ofert. Kluby muszą promować miasto Częstochowę w rozgrywkach ligowych. Ta promocja ma być widoczna na strojach sportowych, obiektach, na których są rozgrywane spotkania oraz w mediach

– mówił Marcin Dobrzański z Wydziału Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Częstochowie. Tegoroczne kwoty zarezerwowane na promocję poprzez sport są nieco niższe niż w ubiegłym roku.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2021