Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Do urzędu skarbowego w internetowej kolejce. Coraz więcej osób umawia się online

Facebook Twitter

Pandemia pozmieniała nasze przyzwyczajenia i urzędy odwiedzamy głównie online. Od pół roku klienci fiskusa również korzystają z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym". Elektroniczna usługa niweluje konieczność stania w kolejkach.

W Częstochowie w ten sposób umawia się już większość klientów:

W województwie śląskim w urzędach skarbowych zarezerwowano już ponad 220 tys. wizyt. W Częstochowie 17,5 tys.. Podatnicy najczęściej rezerwowali wizyty, aby uzyskać zaświadczenia lub załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi, głównie by opodatkować umowy kupna, sprzedaże. Obie kategorie spraw stanowiły łącznie 50% ogólnej liczby rezerwacji. Dużo rezerwacji było także związanych z tegorocznymi rozliczeniami PIT.

Jak mówi rzecznik Michał Kasprzak, wizytę załatwiamy bez wychodzenia z domu, w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub po prostu telefonicznie do pierwszego lub drugiego urzędu skarbowego w Częstochowie.

Od pół roku klienci korzystają z usługi Umów wizytę w Urzędzie Skarbowym. Od 16 listopada w całym kraju umówiono łącznie ponad 2,5 mln wizyt. Tylko w 2021 roku średnia liczba rezerwowanych wizyt wyniosła 21 tys. dziennie, a średni czas obsługi podatnika to jedynie 13 minut. Szybko przybywa rezerwacji przez internet za pośrednictwem strony wizyta.podatki.gov.pl. To dobra informacja, ponieważ rezerwacja internetowa jest najszybszą i najłatwiejszą formą umówienia się do urzędu skarbowego na dogodny dzień i godzinę.

Nie ma za to potrzeby umawiania wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie wystawionej przed budynkiem, dodaje rzecznik Michał Kasprzak. Liczba wizyt i rezerwacji internetowych stale rośnie. Wszystko wskazuje na to, że nawet po zniesieniu stanu pandemii, podatnicy nadal dużą część z usług będą załatwiać drogą internetową.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj