Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Do Święta Niepodległości inaczej niż co roku przygotowują się częstochowscy harcerze

Facebook Twitter

Będą świętować w innej formie w związku z obostrzeniami. Ponieważ niemożliwe będzie osobiste uczestnictwo w wydarzeniach związanych z 11 listopada, dlatego hufiec ZHP zachęca wszystkich do złożenia życzeń dla Niepodległej na wirtualnej kartce.

Mówi komendant częstochowskiego hufca ZHP Wojciech Śliwowski:

My mamy na stronie internetowej udostępniony post, gdzie jest do pobrania grafika – kartka. Tam jest coś takiego jak Życzę Niepodległej … i zostają te trzy kropki w cudzysłowie, które każdy może sobie we własnym zakresie uzupełnić – spokoju, radości, wytrwałości – dopisać od siebie i wtedy z tą kartką robimy sobie zdjęcie i przesyłamy do nas do hufca i na bazie tego tworzymy taki duży album wspólnych życzeń niepodległościowych.

– jak mówi nasz rozmówca, nasze zdjęcie z kartą trzeba wysłać na adres hufiec@czestochowa.zhp.pl. Co ważne kartkę z życzeniami można wykonać też samodzielnie, bądź skorzystać z gotowego szablonu.

To jest wirtualna kartka, którą my przesyłamy w postaci zdjęcia na bazie jednego wzoru, można to również wrzucić na swój profil z konkretnych hashtagiem, który my promujemy jako właśnie ten radosny patriotyzm i tą akcją chcemy przypomnieć ludziom o tym 11 listopada, że mimo tego, że nie spotkamy się na pochodzie, na składaniu kwiatów czy jakimś wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych to pamiętamy i jesteśmy. 

Zachęcał do takiego świętowania 11 listopada harcmistrz Wojciech Śliwowski. Efektów szukajcie na facebookowym profilu Hufca ZHP.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj