Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Do stycznia przyszłego roku przebudują stadion Skry Częstochowa?

Facebook Twitter

Wszystko wskazuje na to, że roboty budowlane przy Loretańskiej ruszą już w najbliższych tygodniach. Mowa o koniecznej i długo wyczekiwanej przebudowie stadionu dla Skry Częstochowa, które pozwolą rozgrywać drużynie pierwszoligowe mecze u siebie.

fot. facebook.com/SKRA.Czestochowa

Katowickie konsorcjum budowlane jako jedyne złożyło ofertę w przetargu na przebudowę obiektu. Opiewa ona na kwotę prawie 5 mln i 300 tys. złotych. Czasu na inwestycję wykonawca ma niewiele:

Michał Konieczny: Ma 120 dni na zaprojektowanie i wykonanie prac, które są opisane w postępowaniu przetargowym. Jeśli ma to się udać, jak sobie to wspólnie z wnioskodawcą i klubem ułożyli. Tak naprawdę chcielibyśmy, żeby wszystkie te działania budowlane zakończyły się do końca stycznia

– zapowiada Michał Konieczny – naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Częstochowy. Wcześniej w ramach budżetu obywatelskiego rozpoczęto też przebudowę obiektu klubowego.

Co trzeba przebudować w obrębie stadionu?

Michał Konieczny: Na pewno będzie wybudowane nowe boisko podgrzewane, będzie modyfikacja istniejącego oświetlenia tak, żeby spełniało wymogi PZPNu dotyczące 1. Ligii piłkarskiej i drobne prace towarzyszące, niewielka modyfikacja widowni, Zasadniczo chodzi o boisko klubowe.

Jak zmieni się stadion Skry Częstochowa pytaliśmy Michała Koniecznego z częstochowskiego magistratu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj