Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Do końca roku skończą jeszcze ważne inwestycje drogowe przegłosowane w B.O.

Facebook Twitter

Przy okazji rozstrzygnięć nowej edycji Budżetu Obywatelskiego, drogowcy podsumowują ostatnie działania na wniosek częstochowian. Do końca tego roku zostaną sfinalizowane drogowe zadania przegłosowane rok temu.

Przebudowa DW786
fot. Pixabay

Drogowe zadania z budżetu w tym roku warte są ok. 2,6 mln złotych.

Najpopularniejszymi wśród mieszkańców  pomysłami na zmianę przestrzeni miejskiej z zakresu drogownictwa były remonty ulic, budowy chodników czy parkingów. To inwestycje z największym zakresem prac. Są jednak także te, które ograniczają się do kosmetycznych zmian jak np. obniżenie krawężnika. Łącznie MZD zleciło 16 tego typu zadań, z których najdroższymi były: przebudowa chodnika i drogi rowerowej wzdłuż ul. Fieldorfa-Nila, budowa chodnika na ul. Zaciszańskieji budowa chodnika i miejsc parkingowych przy ul. Kurpińskiego oraz remont ul. Glogera zakończony.

Wciąż potrzebujemy nowych parkingów, poprawy chodników, ścieżek rowerowych czy naprawy drogi w miejscu zamieszkania. Takich zadań co roku jest najwięcej. Jak mówi rzecznik MZD Maciej Hasik, sporo zadań przegłosowanych przez częstochowian dotyczy też bezpieczeństwa. Część jeszcze jest w realizacji:

Mieszkańcy w tym zakresie najczęściej wybierali montaż elementów infrastruktury dedykowanej rowerzystom m.in. stacji napraw i podpórek rowerowych np. na Starym Mieście, dzielnicy Zawodzie, na Wyczerpach czy Wrzosowiaku, także dwie inwestycje oświetleniowe wybrane w poprzednim głosowaniu przez mieszkańców – to budowa oświetlenia w pasie DK43 i budowa oświetlenia ulic Szydłowskiej, Kłodzkiej, Bocheńskiej. Łącznie to 26 zadań.

Wybrane w tym roku nowe projekty drogowe wskazane przez częstochowian w głosowaniu zostaną zrealizowane w przyszłym 2022 roku. Informował nas Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj