Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Do końca roku powstanie projekt przebudowy Promenady im. Czesława Niemena

Facebook Twitter

Umowa na projekt przebudowy Promenady im. Czesława Niemena została podpisana. Już dwa lata temu miasto zapowiadało zmiany w dzielnicy Północ, a popularnemu deptakowi z lat 70. chciano nadać nowy charakter.

Wizualizacje mają teraz zmienić się w konkretny projekt, a samorząd chce na ten cel pozyskać unijne fundusze.

Promenada Czesława Niemena to miejsce kultowe, miejsce, które od połowy lat 70, od momentu powstania służyło. Może już nie wygląda tak jakbyśmy chcieli. Dwa lata temu przeszedł wniosek z budżetu obywatelskiego, aby przeprowadzić prace koncepcyjne, co można byłoby zrobić na Promenadzie im. Czesława Niemena. Powstała koncepcja zagospodarowania promenady dzięki wnioskowi z Budżetu Obywatelskiego.

Miejska umowa została podpisana z Pracownią Studio V13, która przygotuje projekt rewitalizacji tego zielonego miejsca, mówił prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk. Projektowanie potrwa do końca tego roku:

Musimy zacząć prace projektowe odcinka promenady od skrzyżowania z ul. Kiedrzyńską aż po Brzeźnicką. Ten odcinek będzie przedmiotem tego opracowania, które zostanie zlecone pracowni projektowej. Od dzisiaj zaczną się prace projektowe. Będziemy mieć dokumentację. Jak będziemy mieć projekty, to będziemy starali się pozyskiwać środki europejskie. Dzięki temu będziemy mogli pozytywnie zmieniać to miejsce. Wiele jest też tematów i problemów, które powinny zostać rozwiązane –  pogodzenie potrzeb rowerzystów i pieszych na terenie promenady

– zmiany w rejonie Promenady Niemena zapowiadał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022