Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Do jednego z lublinieckich banków wtargnęli bandyci z bronią

Facebook Twitter

Chwilę później na miejsce dotarli dzielnicowi, którzy udaremnili kradzież pieniędzy i zatrzymali sprawców napadu. Podczas akcji ranny został jeden z napastników.

Uspokajamy jednak, bo były to tylko ćwiczenia. Przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu ro rywalizacji przystąpiły drużyny z czterech lublinieckich szkół średnich. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach losowych, m.in. rannemu motocykliście, uczestnikowi bójki, czy osobie wydobytej z płonącego budynku.

W jednej ze scenek uczestniczyli też lublinieccy dzielnicowi. Scenariusz  inscenizacji zakładał napad na placówkę bankową. Chwilę po wtargnięciu do budynku napastników z bronią, na miejsce dotarli policjanci z lublinieckiej komendy.

Wykorzystując odpowiednie techniki, mundurowi obezwładnili i zatrzymali bandytów. Po tym, jak jeden z napastników został postrzelony przez pracownika ochrony, do akcji wkraczali już uczniowie poszczególnych drużyn. Ich zadanie polegało na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. Organizatorem tej imprezy był regionalny oddział PCK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj