Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Do częstochowskiego sądu trafił akt oskarżenia wobec mężczyzny w sprawie molestowania nieletniej córki

Facebook Twitter

Przed obliczem sprawiedliwości stanie 42-letni Mariusz M. Prokuratura zarzuciła mu wykorzystywanie seksualne dziewczynki oraz jej małoletniej koleżanki. Sprawa wyszła na jaw na początku tego roku.

fot. succo/ Pixabay

Śledztwo wykazało jednocześnie, że Mariusz M. przez wiele lat groził córce, że zabije ją i jej matkę, jeżeli zawiadomi kogoś o popełnianych przez niego przestępstwach seksualnych. Ustalono też, że oskarżony znęcał się nad córką i żoną. Przesłuchany przez prokuratora w toku śledztwa Mariusz M. częściowo przyznał się do zarzucanych mu przestępstw seksualnych. 

Jak mówi prokurator Tomasz Ozimek, przestępca miał molestować dziewczynkę co najmniej od 5 lat. Korzystał z nieobecności domowników, stosował przemoc i groził śmiercią. Na sytuację 11-letniej uczennicy zwrócił uwagę szkolny pedagog a zeznania pokrzywdzonych dziewczynek potwierdziły te przestępstwa.

Na podstawie opinii biegłych lekarzy psychiatrów stwierdzono, że sprawca w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów był w pełni poczytalny. Na wniosek prokuratora sąd w Myszkowie zastosował wobec Mariusza M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który jest utrzymywany do chwili obecnej. Przestępstwo zgwałcenia małoletniego w wieku poniżej 15 lat jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. 

Mężczyzna ze Szczekocin stanie przed częstochowskim sądem. W areszcie czeka na rozpoznanie sprawy, mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej Tomasz Ozimek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj