Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Do 5 tysięcy złotych dotacji na wymianę źródła ciepła dla mieszkańców

Facebook Twitter

Samorząd ponownie zachęcał będzie mieszkańców do wymiany źródeł ciepła, usuwania niebezpiecznego azbestu z naszych domów i montażu kolektorów słonecznych.

fot. 2383079/pixabay.com

Dla częstochowian zostały przygotowane dotacje celowe na podobne inwestycje na kolejny rok budżetowy. Regulacje przyjęła kilka dni temu Rada Miasta:

Pakiety uchwał związanych z dofinansowaniem zadań ekologicznych z zakresu ochrony środowiska, a więc usuwanie wyrobów budowlanych zawierających azbest, dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie miasta, a także montaż kolektorów słonecznych. Miasto rokrocznie przeznacza kwotę na te programy. Kolejne, stare piece będą w tym roku zastępowane przez nowe, bardziej ekologiczne źródła ciepła i dzięki temu efekty walki ze smogiem będą bardziej w odczuwalne w Częstochowie.

– mówił rzecznik w magistracie Włodzimierz Tutaj. Wymiana starego kotła grzewczego tym razem została ograniczona górną wysokością dotacji do 5 tys. złotych. Miejskie dofinansowanie może pokryć do 70% poniesionych przez mieszkańców kosztów podobnej inwestycji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj