Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dni otwarte MOPS już od poniedziałku (27.05)

Facebook Twitter

Dni otwarte w swoich placówkach od 27 maja poleca MOPS. W Częstochowie możemy od poniedziałku skorzystać z ogólnodostępnych konsultacji ze specjalistami i pracownikami poszczególnych sekcji ośrodka

Dni otwarte MOPS

Dni otwarte MOPS

Jak mówi Olga Dargiel – rzecznik miejskiej instytucji, spotkania odbywają się w ramach 16. Częstochowskich Dni Rodziny:

Olga Dargiel: Zaprasza Państwa Sekcja Wspierania Rodziny i Pieczy Zastępczej i w tych dniach będzie można zasięgnąć informacji na temat bycia rodzicem zastępczym, rodzicielstwa zastępczego, tego czym jest rodzicielstwo zastępcze, również obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie, zasad funkcjonowania takich rodzin zastępczych. Serdecznie zapraszamy, te konsultacje pod wspólnym tytułem ”Zostań rodzicem zastępczym dla superbohaterów”, to odwołanie do naszej kampanii społecznej, w której zachęcamy wszystkich mieszkańców do tworzenia rodzin zastępczych.

Podczas dni otwartych można dowiedzieć się więcej o wszystkich formach wsparcia oferowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Olga Dargiel: Możliwość uzyskania informacji na temat form pomocy realizowanych w ośrodku, między innymi pracy socjalnej, wsparcia osób doświadczających przemocy, pomocy dla uczniów, a także pomocy dla dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnościami. 5 czerwca w godzinach od 11.00 do 14.00 zaprasza Państwa Rejonowy Zespół Pomocy Społecznej nr 1, który mieści się przy Alei Niepodległości 20/22. Natomiast 12 czerwca również w tych samych godzinach od 11.00 do 14.00 zaprasza Rejonowy Zespół Pomocy Społecznej nr 2, który mieści się przy ulicy Staszica 10.

Pomoc i informacje można uzyskać, przychodząc do wyznaczonych punktów osobiście lub wybierając konsultacje telefoniczne.

Olga Dargiel: Konsultacje będą dotyczyły form pomocy oferowanych w ośrodku, a także tematyki pieczy zastępczej. Zapraszamy Państwa całymi rodzinami, bo w końcu mówimy tutaj o Częstochowskich Dniach Rodziny. Zapraszamy wszystkich członków rodziny, jeśli tylko mają ochotę przyjść do ośrodka, dowiedzieć się o formach pomocy, które są oferowane, ale również, jeśli jest dla Państwa wygodniej połączyć się z nami telefonicznie, to również możliwości jest odbycia takich konsultacji telefonicznie. Maj i czerwiec wybrane nieprzypadkowo, dlatego, że teraz również w Częstochowie odbywają się Częstochowskie Dni Rodziny.

Warto przyjść lub zadzwonić, w maju i czerwcu MOPS szczególnie zaprasza wszystkich zainteresowanych. Spotkania i konsultacje polecała rzecznik ośrodka Olga Dargiel.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj