Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dni Częstochowy odbędą się, ale w innym miejscu i w nieco zmienionej formie. „Czekamy na Was na Starym Rynku”, zapowiada magistrat

Facebook Twitter

Zrewitalizowany Stary Rynek będzie w sierpniu miejscem wielu wydarzeń kulturalnych. W miniony weekend (6-8.08) zainaugurowano tam miejski cykl kulturalny pn. wakacyjny kierunek zwiedzenia, podczas którego mogliśmy zobaczyć spektakl teatralny.

fot. czestochowa.pl

Kolejna odsłona cyklu już w najbliższy weekend i będzie obfitowała w koncerty:

Koncerty różnorakie – będzie jazz tradycyjny, Five O’Clock Orchestra, będą lokalne bandy grające trochę rocka, trochę folku, trochę piosenki aktorskiej, trochę jazzu. Będzie też zespół Forsal – to też znana częstochowska kapela grająca funka, trochę boogie woogie, trochę tradycyjną muzykę jazzową

– zapowiada Aleksander Wierny z Wydziału Promocji Kultury i Sportu UM. Już 18 sierpnia w plenerowej scenerii na Starym Rynku rozpoczną się Dni Częstochowy:

Zazwyczaj Dni Częstochowy były organizowane w ostatni weekend sierpnia i była potężna impreza, głównie impreza odbywała się na błoniach na Północy, ale mamy obostrzenia i nie możemy organizować takich wielkich imprez. Doszliśmy do wniosku, że zorganizujemy dużo mniejszych i też na Starym Rynku, żeby promować to miejsce. Tam zapraszamy szczególnie, bo główną gwiazdą będzie Reni Jusis z najnowszym materiałem, śpiewa piosenkę francuską – tych najbardziej znanych autorów kojarzonych z hasłem piosenki francuskiej.

18 sierpnia zostanie także otwarte podziemne Muzeum:

Warto zajrzeć. Jak zejdziemy po schodach na starym rynku, tam znajduje się podziemna ekspozycja, w której Muzeum Częstochowskie pokazuje Stary Ratusz Częstochowy, bo tam się mieścił. Ta ekspozycja jest też bardzo ciekawie zaaranżowana i będzie można 18 sierpnia pierwszy raz ją obejrzeć – to jest środa. To jest o tyle istotna informacja, bo Muzeum Częstochowskie w środę wpuszcza do swoich obiektów za darmo. Będzie można przyjść obejrzeć. Będzie odpowiednia organizacja, żeby przestrzegać wszystkich przepisów pandemicznych.

Dni Częstochowy zakończą się w ostatni weekend sierpnia w Filharmonii Częstochowskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj