Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dmuchany wodny tor przeszkód w Parku Lisiniec jeszcze tylko w czwartek. Z atrakcji można korzystać zupełnie za darmo

Facebook Twitter

Przed nami kolejny upalny dzień. Mamy dobre informacje dla osób szukających ochłody w Parku Lisiniec. Jeszcze dzisiaj (21.07) częstochowski MOSiR udostępnia dla wypoczywających wodny tor przeszkód.

Atrakcja jest bezpłatna i można z niej skorzystać w godzinach od 10:00 do 20:00:

Marcin Mazik: Tu chyba żadnej tajemnicy nie ma. Wszyscy słyszymy w koło, że zbliża się do nas fala upałów. Już dzisiaj pogoda jest prawdziwie letnia, a najbliższe dni będą jeszcze cieplejsze, jeszcze bardziej upalne. Na pewno mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy ochoczo zapełnią nasze kąpielisko, czy to pływalnię letnią na Dekabrystów czy kąpielisko w parku wypoczynkowym Lisiniec, które cieszy się równie dużym powodzeniem, przy zalewie „Adriatyk” . Właśnie tam chcemy uatrakcyjnić pobyt osobom, które odwiedzają ten park. Oprócz kąpieli słonecznych i wodnych będziemy zapraszać do skorzystania z wodnego toru przeszkód

– do korzystania z wodnej atrakcji zachęca Marcin Mazik z częstochowskiego MOSiRu. Tor przeszkód będzie czujnym okiem ratowników:

Zuzanna Cichoń: Dmuchańce już są rozstawione i musimy pamiętać, żeby nie przepychać się na nich, żeby nie doszło do jakichś urazów. Musimy też pamiętać, że np. przy pomoście nie może być osoba zbyt blisko, żeby się nie uderzyła o ten pomost. Najważniejsze – pojedynczo.

Wiktoria Latek: Park będzie otwarty od 10:00 do 20:00, będzie miał 36 metrów długości i korzystanie z niego jest darmowe

– przypominają o zasadach korzystania z parku wodnego ratowniczki wodne stacjonujące w Parku Lisiniec – Zuzanna Cichoń i Wiktoria Latek. Z podobnego toru przeszkód częstochowianie mogli korzystać już wcześniej w Parku Wodnym przy ul. Dekabrystów:

Marcin Mazik: W Aquaparku też mamy tor przeszkód, ale jest dużo mniejszy. W Parku Lisinieckim ten tor będzie liczył 36 metrów, więc będzie spory. Zwykle na obiektach basenowych montuje się tory przeszkód w okolicach 18-19 metrów. Na naszym kąpielisku mamy większe pole do popisu. Ten tor będzie aż 36-metrowy, więc zabawa będzie przednia.

– dodaje Marcin Mazik. Nie wykluczone, że dmuchany wodny tor przeszkód wróci jeszcze w te wakacje do Parku Lisiniec.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023