Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Długi weekend spokojny w mieście

Facebook Twitter

Za nami długi weekend z Sylwestrem i Nowym Rokiem. Czy było bezpiecznie? Spektakularnych zdarzeń i groźnych wypadków nie było, ale policjanci i tak mieli sporo pracy, podsumowuje dla Radia Jura podkom. Sabina Chyra-Giereś oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie..

Na podstawie policyjnych danych można go uznać za spokojny. Od 31 grudnia do 4 stycznia na terenie miasta i powiatu częstochowskiego policjanci podjęli ponad 700 interwencji, z czego prawie 90 to były interwencje domowe. Ponadto doszło do jednej kradzieży z włamaniem, jednej kradzieży rozbójniczej i dwóch rozbojów. Policjanci z Częstochowy zatrzymali jedenastu sprawców na gorącym uczynku przestępstwa, sześć osób poszukiwanych oraz osiem osób, które prowadziły pojazd po użyciu alkoholu. Na drogach miasta i powiatu doszło 36 kolizji. Nie odnotowaliśmy żadnego zdarzenia drogowego, w którym byłyby osoby ranne lub zabite.

To dobre informacje, a przypomnijmy, ze statystyk śląskiej policji wynika, że w 2020 roku na terenie naszego województwa doszło do ponad 60 wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych. W 2019 roku było ich mniej 49. Policja cały czas apeluje o ostrożność. Piesi pamiętajcie o odblaskach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj